Mesa Çiftlik, Kosaş Konut Servisleri A.Ş markasıdır. 600 dönümlük bir arazi üzerine kurulmuş olan Mesa Çiftlik kendi yetiştirdiği ürünleri ‘’ Mevsiminde Bahçesinden’’ sloganıyla ‘’mesaciftlik.com’’ sitesi üzerinden satışını yapmaktadır. Yılların vermiş olduğu tecrübe ile hiçbir ilaç kullanılmadan alanında uzman kişiler tarafından özenle yetiştirilip en doğal haliyle evlerinize ulaşmaktadır. Ayrıca sitemizde, Ankara’ da faaliyet gösteren Kadın Kooperatifleri’ ne destek sağlamak amacıyla yürütmüş olduğumuz Sosyal Projesi kapsamında kadınlarımızın üretmiş olduğu ürünlerin tamamı el emeği olan ve yıllardır süregelen geleneksel yöntemlerle üretmiş oldukları doğal ürünlerinde satışı yapılmaktadır.

 

 

 

1987’ den BUGÜNE

 

 

KOSAŞ KONUT SERVİSİ A.Ş. unvanı ile “toplu konut alanları içinde ihtiyaç duyulacak her türlü servis hizmetlerini sağlamak” amacıyla 1987 yılında MESA Şirketler Topluluğu bünyesinde, Ankara’nın ilk toplu konut hizmeti veren şirketi olarak, Mesa Koru Sitesi’ne hizmet vermek üzere kurulmuştur.

 

 

Ankara Şehitali mevkii Mesa Çiftliği arazisi içerisinde bulunan arazimizde, iyi tarım uygulamaları ile sebze ve meyveler üretiyoruz. Ürettiğimiz sebzelerin fidelerini ata tohumlarından elde ediyoruz, böylelikle doğal ve eskiden alışageldiğimiz sebze lezzetlerini tekrar yemeklerimize dahil etmeye çalışıyoruz. Çiftliğimizde ürettiğimiz meyvelerin yanı sıra, altın çilek, aronya meyvesi, Amerikan bademi, değişik çeşitlerde üzüm bağları gibi nitelikli ürünleri de yetiştiriyor ve görevli ziraat mühendislerimizle ar-ge çalışmaları yapıyoruz.

 

 

“Mevsiminde Bahçesinden…”

 

Et ve süt besiciliğinin yanı sıra, tavuk kümeslerimizden elde ettiğimiz gezen tavuk yumurtası, keçi besiciliği ve arıcılık da çiftliğimiz bünyesinde gösterdiğimiz faaliyetlerimiz arasındadır. 300.000 adet yetişkin Himalaya sediri, Lübnan sediri, Ladin ve Çam ağaçlarının bulunduğu arazimizde, doğal yaşamı destekliyor ve bu bilinçle çalışmalarımıza devam ediyoruz.