MESAÇİFTLİK DOMATES KG
MESAÇİFTLİK DOMATES KG

MESAÇİFTLİK DOMATES

Fiyat : ₺11,90(KDV Dahil)
:

MESAÇİFTLİK DOMATES 

1– Kanser

Domates, C vitamini ve diğer antioksidanlar bakımından önemli ve zengin bir kaynaktır. Domatesler kansere neden olduğu bilinen serbest radikallerin oluşumuyla mücadeleye yardımcı olabilir.

2– Kalp sağlığı

Kalp hastalıkları (kalp krizi ve felç dahil) dünyada en yaygın ölüm nedenidir. Orta yaşlı erkeklerde yapılan bir çalışmada, kandaki düşük likopen ve beta-karoten düzeyleri, kalp krizi ve felç riskini arttırmıştır. Klinik çalışmalardan elde edilen verilere göre, likopen takviyesinin LDL (kötü) kolesterolün düşürülmesine yardımcı olabileceğini göstermektedir. Domates ürünleri ile ilgili yapılan klinik çalışmalar, iltihaplanma ve oksidatif stresin belirtilerine karşı yararlarını göstermektedir. Ayrıca kan damarlarının iç tabakası üzerinde koruyucu bir etki gösterirler ve kanın pıhtılaşma riskini azaltabilirler.

 3– Zengin vitamin ve mineral kaynağı

Tek bir domates günlük C vitamini ihtiyacının yaklaşık %40'ını sağlayabilir. C vitamini, serbest radikallerin vücudun sistemlerine zarar vermesini önleyen doğal bir antioksidandır.

Ayrıca bol miktarda A vitamini, potasyum ve demir içerir. Potasyum sinir sağlığını korumada hayati bir rol oynar ve demir normal kan dolaşımını sürdürmek için esastır.

Kan pıhtılaşması ve kanamayı kontrol altına almak için gerekli olan K Vitamini de domateslerde bol miktarda bulunur.

4– Sigaradan kaynaklanan hasarları onarmaya yardımcı olur

Domateslerde kumarik asit ve klorojenik asit, sigaralarda bulunan ana kanserojen olan nitrozaminlere karşı savaşır.

Domateslerde yüksek miktarlarda bulunan A vitamininin, kanserojenlerin etkilerini azalttığını göstermiştir.

Yapılan bir araştırma, domateslere kırmızı rengini veren likopenin kanserin önlenmesinde de yardımcı olabileceğini göstermektedir.

5– Gözlerinize iyi gelir

Domates, likopen, lutein ve beta-karoten de dahil olmak üzere karotenoid adı verilen bir grup fitokimyasal içerir.

Bu bileşikler göz sağlığını korumak için önemlidir ve yaşa bağlı maküler dejenerasyona ve diğer göz hastalıklarına karşı koruma sağlayabilir.

6– Sindirim sağlığını artırmak

Eğer kabızlığa yatkınsanız, domatesdeki sıvı ve lif yararlı olabilir. Bazı insanlarda pişmiş domateslerden gelen asitlerin asit geri akışını ve hazımsızlığı tetikleyebileceğini veya kötüleştirebileceğini unutmayın.

7– Cilt sağlığını koruyun

2011'de yapılan bir araştırma, domates salçası ve zeytinyağı kombinasyonunun güneşin zararlarına karşı korunduğunu ve cilt yapısını oluşturan, sert ve genç kalmasını sağlayan bir molekül olan pro-kollajen üretimini arttırdığını buldu. Bilim adamları, domateste bulunan likopenin anahtar olduğuna inanıyor.

8– Güçlü saçlar için

Domateslerdeki A vitamini saçınızın parlak ve güçlü olması için mükemmel bir kaynaktır. Ayrıca, gözlerinize, cildinize, kemiklerinize ve dişlerinize önemli katkılar sağlar.

 

 

 

 

 

MesaÇiftlik'te tüm ürünler %100 Doğal, Katkısız ve Kimyasal ilaç kullanılmadan üretilmektedir.

 

Türkiye'nin her yerine    gönderim yapılmaktadır.

 

Kargolarınız 1-3 iş günü içerisinde teslim edilmektedir.