MESAÇİFTLİK KABAK
MESAÇİFTLİK KABAK

MESAÇİFTLİK KABAK

Fiyat : ₺9,90(KDV Dahil)
:

 

MESAÇİFTLİK DOĞAL KABAK

 

 

-Zengin bir antioksidan kaynağıdır

Kabak yüksek antioksidan içeriği sayesinde vücudu serbest radikallerin zararlarından korumaya yardımcı olur. Ayrıca bu antioksidanlar cilt ve göz sağlığı için de vazgeçilmezdir ve bazı kanser türlerinden korunmamızı sağlayabilir. Kabağın kabuğu, antioksidanın en yüksek olduğu kısmıdır.

 

 

-Sindirim sistemini destekler

Kabağın içerdiği yüksek oranda su, dışkıyı yumuşatarak bağırsaklardan geçişini kolaylaştırır ve kabızlığı önleyebilir. Kabak ayrıca çözünür ve çözünmez lifler açısından da zengin bir sebzedir. Çözünmez lif, dışkıya hacim kazandırır ve yiyeceklerin bağırsaklarda daha kolay hareket etmesine yardımcı olarak kabızlık riskini azaltır.

 

 

-Kan şekeri seviyesini düşürebilir

Kabak düşük karbonhidratlı ve yüksek lifli olduğu için özellikle tip 2 diyabetli kişilerde kan şekeri ve insülin düzeylerini önemli ölçüde düşürebilir. Yemeklerden sonra da kan şekerinin aşırı yükselmesini önler ve tip 2 diyabet riskine karşı koruyabilir.

 

 

-Kalp sağlığını destekler

Yüksek kan basıncı ve yüksek kolesterol kalp hastalığı riskini arttıran durumlardır.

Kabaktaki düşük sodyum ve yüksek potasyum, kan damarlarını genişleterek kan basıncını dengeler ve yüksek tansiyonu düşürmeye yardımcı olur.

Ayrıca içerdiği pektin gibi lifler de kolesterol seviyelerini düşürür.

 

-Göz sağlığını korur

Kabakta, A ve C vitamini, beta-karoten, manganez, zeaksantin ve lutein dahil olmak üzere göz sağlığını koruyan antioksidanlar ve bitkisel besinler bulunur.

A, C vitamini ve beta-karoten göz sağlığı için özellikle önemli besinlerdir. Zeaksantin ve lutein, retinada toplanarak serbest radikallerle savaşır ve özellikle 

glokom, katarakt ve makula dejenerasyonu gibi yaşa bağlı göz rahatsızlıklarının gelişme riskini azaltır.

 

 

-Zayıflamaya yardımcı olabilir

Genellikle düzenli karbonhidrat ve şekerli gıda tüketimi kilo almamıza neden olur. Kabak bol su ve lif içeren, düşük kalorili bir besindir. Şeker ve karbonhidrat oranı düşüktür.

Tüm bu özellikleriyle tok tutar ve uzun vadede kilo vermenize yardımcı olabilir.

 

 

-Kabağın cilde faydaları

Kabağın kabuğunda bolca bulunan antioksidanlardan olan karotenoidler, düzenli tüketildiğinde ciltte birikirler ve cildi UV ışınlarından ve kirlilikten koruyan bir tabaka oluştururlar.

Bu tabaka ayrıca cildin nemli ve elastik kalmasına yardımcı olarak yaşlanmasını yavaşlatabilir.

 

 

 

MesaÇiftlik'te tüm ürünler %100 Doğal, Katkısız ve Kimyasal ilaç kullanılmadan üretilmektedir.

 

Türkiye'nin her yerine    gönderim yapılmaktadır.

 

Kargolarınız 1-3 iş günü içerisinde teslim edilmektedir.