MESAÇİFTLİK SALATALIK KG
MESAÇİFTLİK SALATALIK KG

MESAÇİFTLİK SALATALIK

Fiyat : ₺9,90(KDV Dahil)
:

MESAÇİFTLİK SALATALIK

1- Besleyicidir

Salatalığın önemli bir kısmı sudan oluşur. Bu nedenle içerisinde yağ ve kalori oranı düşüktür. C ve K vitamini deposu olan salatalık beslenme konusunda bize oldukça fayda sağlamaktadır. Kilo vermek istiyorsanız salatalık tüketmek size yardımcı olacaktır.

2- Kansere karşı koruma sağlar

Salatalık güçlü antioksidanlardandır. Kanser riskini artıran serbest radikallerle mücadele eden salatalık kansere karşı güçlü bir koruma sağlar. Bu nedenle salatalığı günlük beslenmenize dahil etmenizde fayda var.

3- Su ihtiyacını karşılar

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi salatalığın içerisinde %96 oranında su bulunur. Yani 1 adet salatalık yediğinizde bir bardak su içmiş olursunuz. Eğer su içmeyi unutuyorsanız gün içerisinde en az 2 tane salatalık tüketmeyi denemelisiniz.

4- Vücudu arındırır

Detoks tariflerini incelediğinizde salatalığın çoğu tarifte olduğunu görmüşsünüzdür. İdrar söktürücü etkisi olan salatalık aynı zamanda ciğerleriniz, bağırsaklarınızın ve kanda bulunun toksitleri temizlemede de oldukça etkili.

5- Kilo vermeye yardımcı olur

Lifli meyvelerden biri olan salatalık diyetlerde oldukça işe yarayan bir besindir. Diyet listenize rahatlıkla ekleyebileceğiniz salatalık ödem attırma özelliği ile kilo verme sürecinizi hızlandıracaktır. Salatalarınıza ekleyebilir ya da ara öğün olarak tüketebilirsiniz.

6- Kemikleri güçlendirir

İçerisinde yüksek oranda bulun K vitamini sayesinde salatalık kemik sağlına iyi gelen besinlerden. Kemikleri güçlendirirken kanın pıhtılaşmasını sağlayan salatalık bu faydası nedeniyle çocuklar tarafından tüketilmelidir. Ayrıca salatalığın regl döneminde de tüketilmesi kadın sağlığı için oldukça faydalı olacaktır.

7- Cilt bakımında etkilidir

Salatalığın cilt için iyi olduğunu bilmeyeniniz yoktur. Salatalığı besin olarak tükettiğimizde bile cildimize faydası oldukça büyüktür. Bu nedenle cildinize doğrudan salatalık kürü yapmanızda fayda var. Böylece cildinizde oluşan sivilce ve akneler daha kolay iyileşecektir.

8- Baş ağrısını dindirir

Baş ağrısı çoğunlukla vücut susuz kaldığı için oluşur. Salatalığın su oranının fazla olması bu sorunu yaşamanızı aza indirecektir. Başınız ağrıdığında bol su ve salatalık tüketmelisiniz.

 

 

 

 

MesaÇiftlik'te tüm ürünler %100 Doğal, Katkısız ve Kimyasal ilaç kullanılmadan üretilmektedir.

 

Türkiye'nin her yerine    gönderim yapılmaktadır.

 

Kargolarınız 1-3 iş günü içerisinde teslim edilmektedir.